• Yeşilyurt Belediyespor Tekvando Takımı Oyuncusu Esra Nisa Dikenli, Türkiye İkincisi Oldu
  Yeşilyurt Belediyespor Tekvando Takımı Oyuncusu Esra Nisa Dikenli, Türkiye İkincisi Oldu
 • Yeşilyurt Belediyespor Masa Tenisi Takımı, Gençler Türkiye Şampiyonasına Damga Vurdu
  Yeşilyurt Belediyespor Masa Tenisi Takımı, Gençler Türkiye Şampiyonasına Damga Vurdu
 • 1. Amatör Grubunda Bugün Oynanan Maçta Akçadağspor, Eski Malatyaspor’u 5–1 Yendi
  1. Amatör Grubunda Bugün Oynanan Maçta Akçadağspor, Eski Malatyaspor’u 5–1 Yendi
 • Maski Futbol Turnuvası Sona Erdi
  Maski Futbol Turnuvası Sona Erdi
 • Başkan Çınar, Türkiye Şampiyonasına Hazırlanan Yeşilyurt Belediyespor Badminton Takımını Ziyaret Etti
  Başkan Çınar, Türkiye Şampiyonasına Hazırlanan Yeşilyurt Belediyespor Badminton Takımını Ziyaret Etti
 • Futbolda İzin Günü…
  Futbolda İzin Günü…
 • Bal Ligi Start Verdi
  Bal Ligi Start Verdi
 • Taraftarlardan Başkan Güder’e Ziyaret
  Taraftarlardan Başkan Güder’e Ziyaret
 • Yeşilyurt Belediyespor’un Kick-Boks Milli Takım Oyuncusu Yakup Yiğit, Dünya Şampiyonasına Katılacak
  Yeşilyurt Belediyespor’un Kick-Boks Milli Takım Oyuncusu Yakup Yiğit, Dünya Şampiyonasına Katılacak
 • Yeşilyurt Belediyesi’nden Amatör Spor Kulüplerine Eşofman Desteği!
  Yeşilyurt Belediyesi’nden Amatör Spor Kulüplerine Eşofman Desteği!
Malatya Haberim
Sadıkoğlu: “Emlakçılara Güvenin”
Sadıkoğlu: “Emlakçılara Güvenin”

Malatya Emlakçılar Odası’nı ziyaret eden...

Yeşilyurt Belediyesi’nden Tarıma ve Çiftçilere Büyük Destek
Yeşilyurt Belediyesi’nden Tarıma ve Çiftçilere Büyük Destek

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar,...

Arguvan’da Çiftçilere 20.500 kg Nohut Tohumu Dağıtımı Yapıldı
Arguvan’da Çiftçilere 20.500 kg Nohut Tohumu Dağıtımı Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin...

Gürkan Gençlik Kampında İncelemelerde Bulundu
Gürkan Gençlik Kampında İncelemelerde Bulundu

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin...

Karakaş Çiftliği’nin İçme Suyu Sorunu Çözülüyor
Karakaş Çiftliği’nin İçme Suyu Sorunu Çözülüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve...

Malatya Trafiği Yeni Cadde ve Bulvarlarla Nefes Alacak
Malatya Trafiği Yeni Cadde ve Bulvarlarla Nefes Alacak

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin...

Oruç ile İlgili bilgiler
Oruç ile İlgili bilgiler

Kuymetli okurlarım bu yazımızda da...

İftira Ne Demektir
İftira Ne Demektir

İftira, suçsuz bir insanı hata...

Şirr Köşesi
Şirr Köşesi

KATRAN GECELER Hayır, gece olmasın...

Sahur ve Seher vaktinin önemi
Sahur ve Seher vaktinin önemi

Değerli okurlarım bu yazımızda birkaç...

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi

Kıymetli okurlarım,Leylei kadir,Kadir suresinde görüldüğü...

Bayram ve önemi
Bayram ve önemi

Değerli ve çok kıymetli okurlarım.Rabbim...

Zekat ve Fitre
Zekat ve Fitre

Değerli okuyucularım Zekât, Din-i Mübin-i...

EY KORONAViRÜS
EY KORONAViRÜS

Çinliler bu belayı sardı başımıza...

Şiir Köşesi
Şiir Köşesi

BEN BENDE DEĞİLİM Beni bende...

ÖLÜMÜ ÇOK HATIRLAYINIZ
ÖLÜMÜ ÇOK HATIRLAYINIZ

Değerli Okuyucularım ! Sizlere bu...

Malatya Haberim
Ak Parti Mkyk Üyesi Ve Milletvekili Bülent Tüfenkci, Yeşilyurt Mesleki Eğitim Ve Yaşam Merkezini İnceledi
Ak Parti Mkyk Üyesi Ve Milletvekili Bülent Tüfenkci, Yeşilyurt Mesleki Eğitim Ve Yaşam Merkezini İnceledi
AK Parti MKYK Üyesi Ve Milletvekili Bülent Tüfenkci, “ Yeşilyurt Belediyemiz tarafından ilçeye kazandırılan Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkezi, eğitim ve kültürel yatırımlara örnek gösterilecek, vatandaşlarımızın kişisel gelişimlerine en...
17 Kasım 2021 09:31
Font1 Font2 Font3 Font4
Spread the love

AK Parti MKYK Üyesi Ve Milletvekili Bülent Tüfenkci, “ Yeşilyurt Belediyemiz tarafından ilçeye kazandırılan Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkezi, eğitim ve kültürel yatırımlara örnek gösterilecek, vatandaşlarımızın kişisel gelişimlerine en güzel şekilde katkı sunacak değerli bir eserdir.” diye konuştu.

AK Parti MKYK Üyesi Ve Milletvekili Bülent Tüfenkci, beraberinde AK Parti İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Yeşilyurt Belediyesinin kültürel yatırımlar kapsamında ilçeye kazandırdığı Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkezi’ni gezerek, başlayan kurslar ve eğitim faaliyetleri hakkında Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’dan bilgiler aldı.

AK Parti MKYK Üyesi Ve Milletvekili Bülent Tüfenkci, dört kat üzerinden hizmete sunulan Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkezi’nde Yeşilyurt Belediyesi’nin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2019 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında başlattığı İHA 0 – İHA 1 Drone Ticari Pilot Sertifika Eğitim Kursunu ziyaret ederek kursiyerlerle bir araya geldi.

Kültürel ve eğitim yatırımlarını Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkezi ile taçlandırdıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ AK Parti MKYK Üyesi Ve Milletvekilimiz Sayın Bülent Tüfenkci ile beraberindeki heyeti Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkezimizde ağırlamaktan onur duymaktayız. 20’in üzerinde kültürel, sanatsal ve eğitim kursun yanı sıra farklı alanlarda eğitim programları düzenleyeceğimiz buradaki merkezimizi vatandaşlarımızla buluşturmaktan kıvanç duymaktayız. Eğitim yatırımlarında bölgesinde takip edilen bir ilçe hüviyetine ulaşan Yeşilyurt’umuza bugüne kadar kazandırdığımız kültürel yatırımlarımızı buradaki hizmet binamızla taçlandırmış olduk.B ir çok kursu ve aktiviteyi tek çatı altında hemşehrilerimizle buluşturmuş oluyoruz. Aşçılık kursundan kuaförlük kursuna, bağlama kursundan sanat atölyelerine, 4 ile 6 yaş aralığındaki çocuklarımıza yönelik Erdem Okulumuzdan her yaştan vatandaşımızın el becerilerini ve kişisel gelişimlerini destekleyecek hobi ve eğitim kurslarımızla birlikte, ilçemizin kimliğine değer katacak güzel bir yatırım altına daha imza attık. İlçemize daha önce kazandırdığımız Yeşilyurt Konaklarımız, Kültür, Sanat ve Gençlik Merkezlerimizde yaptığımız benzer hizmetlerimizin büyük ilgi görmesi, vatandaşlarımızın ilgi ve alakaları neticesinde  bu yatırımlarımızın boyutunu bu tür hizmet alanlarımızla daha da geliştirmiş oluyoruz. Kültürel yatırımlarımızı merkez-kırsal ayrımı yapmadan yaygınlaştırarak tüm vatandaşlarımızın aynı seviyede ve şartlarda hizmet almasını sağlıyoruz. Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkezimizde Kiltepe, İlyas, Kaynarca ve  Melekbaba gibi son dönemlerdeki yatırımlarımızla çehresi günden güne değişen bu bölgelerimizin cazibesinin artmasına vesile olmaktadır. Fiziksel belediyecilik hizmetlerinde yakaladığımız başarı seviyemizi bu tür kültürel, sanatsal ve eğitim faaliyetlerimiz ile de bütünleştirip hemşehrilerimize her alanda kaliteli hizmetler sunmaya devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

AK Parti MKYK Üyesi Ve Milletvekili Bülent Tüfenkci ise Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkezini ilçeye kazandıran Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ı tebrik ederken şunları söyledi; “ Kiltepe mahallemizde belediyemizin kültürel yatırımlar kapsamında hizmete sunduğu bu merkezimiz, fonksiyonel yapısı, kurs ortamları ve eğitim alanlarıyla göz dolduran bir güzelliğe sahiptir. Bir yandan her yaştan vatandaşımızın kişisel gelişimlerini destekleyecek kurs ortamları diğer taraftan aşçılık ve kuaförlük kurs alanları için modern ve nezih ortamların oluşturulması, bilimi ve teknolojiyi vatandaşlarla buluşturan atölyelerin hizmete sunulması ve farklı alanlarda kursların düzenlenmesi Malatya ve bölgeye önemli katkılar sunacaktır. Belediye Başkanımızı ve ekibine teşekkür ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi bizler TEKNOFEST kuşağını yaşıyoruz, artık teknolojinin her alana hâkim olduğu bir dönemdeyiz. Belediyemizin ev sahipliğinde burada başlayan dron eğitim kursuna katılan değerli kursiyerlerimizin gelişen teknolojiyi takip etmeleri ve bu alanda eğitim almalarını takdirle karşılıyoruz .Her yaştan vatandaşımızın bu tür kurslara katılmaları ve kendilerini geliştirmek adına çaba sarf etmeleri hepimizi mutlu etmektedir. Yeşilyurt Belediyemizin sağladığı desteklerden yararlanan gençlerimizin TEKNOFEST’te elde ettikleri başarılarda söz konusu,  biz ülke olarak artık kendi ihamızı ve sihamızı yapan ülkelerin başında geliyoruz. Türkiye’nin bu alanda dünya sıralamasında ilk 5’e girmek için çok ciddi yatırımları ve gayretleri var. Selçuk Bayraktar liderliğinde hayata geçen projelerle de bu alanda ne kadar iddialı olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik. Üretilen askeri teçhisatları ve ihaları ihraç eden bir ülke konumuna geldik. Şimdi kendi helikopterimizi ve uçağımızı yapma noktasındayız, yakın bir zamanda bunları da gökyüzüyle buluşturacağız. İnsansız hava araçları ve robotik insansız yer araçlarının üretilmesi noktasında da büyük mesafeler alındı. Yeşilyurt Belediyemizin organizasyonuyla dron eğitimi alan tüm kursiyerlerimiz başta olmak üzere bu mekanda farklı alanlarda açılan ya da açılacak kurslara katılacak tüm kursiyerlerimize başarılar diliyorum.” diye konuştu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa