• Arguvan Kapalı Spor Salonunun Temeli Atıldı
  Arguvan Kapalı Spor Salonunun Temeli Atıldı
 • Sporda Toparlanma Stratejileri
  Sporda Toparlanma Stratejileri
 • Arguvan Spor Kompleksi İnşaatı Devam Ediyor
  Arguvan Spor Kompleksi İnşaatı Devam Ediyor
 • Muharrem Zeyno Adına Düzenlenen Kurumlar Arası Futbol Turnuvası Başladı
  Muharrem Zeyno Adına Düzenlenen Kurumlar Arası Futbol Turnuvası Başladı
 • Kayısı Festivali Kapsamında Spor Şenliği Düzenlendi
  Kayısı Festivali Kapsamında Spor Şenliği Düzenlendi
 • Büyükşehir Belediyesi Kurumlar Arası Futbol ve Voleybol Turnuvası Düzenliyor
  Büyükşehir Belediyesi Kurumlar Arası Futbol ve Voleybol Turnuvası Düzenliyor
 • Yeşilyurt Belediyesi Yaz Spor Okullarındaki Eğitimler Devam Ediyor
  Yeşilyurt Belediyesi Yaz Spor Okullarındaki Eğitimler Devam Ediyor
 • BAŞKAN ÇINAR, MALATYA’NIN GURURU MİLLİ BOKSÖR HATİCE AKBAŞ’I MAKAMINDA AĞIRLADI
  BAŞKAN ÇINAR, MALATYA’NIN GURURU MİLLİ BOKSÖR HATİCE AKBAŞ’I MAKAMINDA AĞIRLADI
 • Gürkan Spor Lisesi’ndeki Spor Tesislerini İnceledi
  Gürkan Spor Lisesi’ndeki Spor Tesislerini İnceledi
 • Başarılı Sporculardan Vali Şahin’e Ziyaret
  Başarılı Sporculardan Vali Şahin’e Ziyaret
Malatya Haberim
Oruç ile İlgili bilgiler
Oruç ile İlgili bilgiler

Kuymetli okurlarım bu yazımızda da...

İftira Ne Demektir
İftira Ne Demektir

İftira, suçsuz bir insanı hata...

Şirr Köşesi
Şirr Köşesi

KATRAN GECELER Hayır, gece olmasın...

Sahur ve Seher vaktinin önemi
Sahur ve Seher vaktinin önemi

Değerli okurlarım bu yazımızda birkaç...

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi

Kıymetli okurlarım,Leylei kadir,Kadir suresinde görüldüğü...

Bayram ve önemi
Bayram ve önemi

Değerli ve çok kıymetli okurlarım.Rabbim...

Zekat ve Fitre
Zekat ve Fitre

Değerli okuyucularım Zekât, Din-i Mübin-i...

EY KORONAViRÜS
EY KORONAViRÜS

Çinliler bu belayı sardı başımıza...

Şiir Köşesi
Şiir Köşesi

BEN BENDE DEĞİLİM Beni bende...

ÖLÜMÜ ÇOK HATIRLAYINIZ
ÖLÜMÜ ÇOK HATIRLAYINIZ

Değerli Okuyucularım ! Sizlere bu...

Malatya Haberim
Çalık: “Yapılmak İstenen Ekonomik Darbeyi Hep Birlikte Püskürteceğiz”
Çalık: “Yapılmak İstenen Ekonomik Darbeyi Hep Birlikte Püskürteceğiz”
AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Türkiye’nin son 20 yılda birçok iç ve dış saldırıya ve darbelere maruz kaldığını belirterek, “20 yılda yaşanan...
22 Aralık 2021 10:18
Font1 Font2 Font3 Font4
Spread the love

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Türkiye’nin son 20 yılda birçok iç ve dış saldırıya ve darbelere maruz kaldığını belirterek, “20 yılda yaşanan darbelerin yanında şimdi bizi ekonomik olarak yıkmak istiyorlar. Milletimizin alım gücünü düşürmek istediklerini görüyoruz. Bu kadar darbeye rağmen büyümeye, ihracatımızı arttırmaya, üretmeye devam ediyoruz. Milletimizin feraseti, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu yapılmak istenen ekonomik darbeyi de püskürteceğiz. Bu süreçte bu aziz millet, yanında duranları da, karşısında yer alanları da unutmaz” dedi.

Milletvekili Çalık, Malatya’daki temasları kapsamında Türkiye Muhtarlar Federasyonu Malatya Şubesi ve Malatya Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti. Öznur Çalık, yaptığı konuşmada AK Parti iktidarları döneminde muhtarların özlük haklarında ciddi ve önemli iyileştirmeler yaptıklarını ifade etti.

“Ne büyük mutluluk ki muhtarlarımızın sorunlarının birçoğunu çözdük” diyen Çalık, sözlerini şöyle sürdürdü: “20 yılda muhtarlarımıza ekonomik, sosyal ve diğer bir çok alanda destek verdik ve vermeye devam edeceğiz. Ama gelin görün ki, bizde bir ana muhalefet lideri var .Tam bir evlere şenlik. İşsizliğe çözüm önerisi olarak,  “Türkiye’deki muhtarlara birer özel kalem verseniz, işsizlik sorununu çözersiniz” diyen Kemal Kılıçdaroğlu var. 50 bin 230 muhtarımız var, muhtarlarımızın her birine ayrı ayrı çok önemli işler yaptık. Muhtarlarımız sağlık hizmeti alamıyorlardı, Bağ-Kur primlerini ödeyemiyorlardı, maaşları yoktu, taşıma ruhsatı silahlarını muhtarlık sonrası geri iade etmek zorundaydılar. Bugün geldiğimiz noktada muhtarlarımızın her talebi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından yerine getirildi.”

GÜÇLÜ TÜRKİYE’Yİ HAZMEDEMİYORLAR

Türkiye’nin ekonomiden sağlığa, eğitimden tarıma, savunma sanayisinden uzay teknolojisine, istihdamdan ulaşıma, kültür ve turizmden sosyal yardımlara kadar her alanda geliştirildiğini söyleyen Çalık, “AK Parti olarak son 20 yılda elde ettiğimiz her başarının arkasında çok ciddi bir emek, gayret, sabır, strateji ve alın teri ile vesayetçi sisteme, cuntalara, ihanet çetelerine ve terör örgütlerine karşı verdiğimiz zorlu mücadele vardır. Ülkemizin köklü geçmişini, jeopolitik konumunu, nüfusunu, büyümesini, küresel siyasette söz sahibi pozisyonunu ve güçlü Türkiye’nin getirdiği sonucu hazmedemeyenler; 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbelerini, Gezi olaylarını, ekonomik saldırıları ve daha birçok iç ve dış saldırıyı gerçekleştirmişlerdi. Baktılar ki olmuyor; Türkiye her geçen gün güçleniyor ve bir kez daha ekonomik darbe yapmak istiyorlar. Ülkemizin ekonomik olarak baskı altına alınmaya çalışıldığı bu dönemde iş dünyasının, herkesin yerli ve milli duruş sergilemeleri gerekiyor” dedi.

BU AZİZ MİLLET YANINDA DURANLARI UNUTMAZ

Çalık, Türkiye’nin son 20 yılda birçok iç ve dış saldırıya ve darbelere maruz kaldığını belirterek, “20 yılda yaşanan darbelerin yanında şimdi bizi ekonomik olarak yıkmak istiyorlar. Milletimizin alım gücünü düşürmek istediklerini görüyoruz. Bu kadar darbeye rağmen büyümeye, ihracatımızı arttırmaya, üretmeye devam ediyoruz. Milletimizin feraseti, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu yapılmak istenen ekonomik darbeyi de püskürteceğiz. Bu süreçte bu aziz millet, yanında duranları, derdiyle dertlenenleri, hizmet edenleri de, karşısında yer alanları da unutmaz” dedi.

MİLLİ VE YERLİ DURUŞU OLAN HERKESLE YOL YÜRÜRÜZ

Milletvekili Çalık, erken seçim çağrısında bulunan muhalefeti de sert bir dille eleştirerek, şunları söyledi: “Kendi adaylarını belirlemeyenler, ‘sandık gelsin’ diyor. Daha cumhurbaşkanı adaylarının kim olduğunu bilmiyorlar. Kılıçdaroğlu, “İttifak onay verirse ben aday olurum.” İttifak dediklerinden tık yok. İttifakın içinde kim var, ondan da haber yok. Bizde, milletimizde ittifakın içerisinde kimlerin olduğunu biliyoruz ama söylemekten imtina edenler var. Biz, milli ve yerli duruşu olan herkesle yol yürüdük, yürümeye de devam edeceğiz” diye konuştu. Çalık, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) üst üste ilk kez 20’inci bütçenin yapıldığına dikkat çekerek, “Cumhur İttifakı’nın güçlü desteğiyle biz bütçemizi geçirdik ve Allah nasip ederse; milletimizin desteği ve duasıyla Türkiye Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında 2023 yılında 22’inci bütçeyi Cumhur İttifakı’yla beraber yapacağız” ifadelerini kullandı. Türkiye Muhtarlar Federasyonu Malatya Şube Başkanı Mustafa Eren ile Malatya Muhtarlar Derneği Başkanı Şahin Demirci ise, her zaman milli birlik ve beraberlikten yana taraf olduklarını söylediler.

Google+ Comments


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa