• Arguvan Kapalı Spor Salonunun Temeli Atıldı
  Arguvan Kapalı Spor Salonunun Temeli Atıldı
 • Sporda Toparlanma Stratejileri
  Sporda Toparlanma Stratejileri
 • Arguvan Spor Kompleksi İnşaatı Devam Ediyor
  Arguvan Spor Kompleksi İnşaatı Devam Ediyor
 • Muharrem Zeyno Adına Düzenlenen Kurumlar Arası Futbol Turnuvası Başladı
  Muharrem Zeyno Adına Düzenlenen Kurumlar Arası Futbol Turnuvası Başladı
 • Kayısı Festivali Kapsamında Spor Şenliği Düzenlendi
  Kayısı Festivali Kapsamında Spor Şenliği Düzenlendi
 • Büyükşehir Belediyesi Kurumlar Arası Futbol ve Voleybol Turnuvası Düzenliyor
  Büyükşehir Belediyesi Kurumlar Arası Futbol ve Voleybol Turnuvası Düzenliyor
 • Yeşilyurt Belediyesi Yaz Spor Okullarındaki Eğitimler Devam Ediyor
  Yeşilyurt Belediyesi Yaz Spor Okullarındaki Eğitimler Devam Ediyor
 • BAŞKAN ÇINAR, MALATYA’NIN GURURU MİLLİ BOKSÖR HATİCE AKBAŞ’I MAKAMINDA AĞIRLADI
  BAŞKAN ÇINAR, MALATYA’NIN GURURU MİLLİ BOKSÖR HATİCE AKBAŞ’I MAKAMINDA AĞIRLADI
 • Gürkan Spor Lisesi’ndeki Spor Tesislerini İnceledi
  Gürkan Spor Lisesi’ndeki Spor Tesislerini İnceledi
 • Başarılı Sporculardan Vali Şahin’e Ziyaret
  Başarılı Sporculardan Vali Şahin’e Ziyaret
Malatya Haberim
Oruç ile İlgili bilgiler
Oruç ile İlgili bilgiler

Kuymetli okurlarım bu yazımızda da...

İftira Ne Demektir
İftira Ne Demektir

İftira, suçsuz bir insanı hata...

Şirr Köşesi
Şirr Köşesi

KATRAN GECELER Hayır, gece olmasın...

Sahur ve Seher vaktinin önemi
Sahur ve Seher vaktinin önemi

Değerli okurlarım bu yazımızda birkaç...

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi

Kıymetli okurlarım,Leylei kadir,Kadir suresinde görüldüğü...

Bayram ve önemi
Bayram ve önemi

Değerli ve çok kıymetli okurlarım.Rabbim...

Zekat ve Fitre
Zekat ve Fitre

Değerli okuyucularım Zekât, Din-i Mübin-i...

EY KORONAViRÜS
EY KORONAViRÜS

Çinliler bu belayı sardı başımıza...

Şiir Köşesi
Şiir Köşesi

BEN BENDE DEĞİLİM Beni bende...

ÖLÜMÜ ÇOK HATIRLAYINIZ
ÖLÜMÜ ÇOK HATIRLAYINIZ

Değerli Okuyucularım ! Sizlere bu...

Malatya Haberim
Emine Aydıncak “Güzel Bir Nesil Yetiştirme Adına Çalışıyoruz”
Emine Aydıncak “Güzel Bir Nesil Yetiştirme Adına Çalışıyoruz”
Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi ile hafızalarda yer bırakan akabinde birbirinden başarılı dizi ve filmlerde Başrol oynayan Aktris Wilma Elles 10. Uluslararası Film Festival için geldiği Malatya’da Emine Aydıncak...
19 Aralık 2021 17:30
Font1 Font2 Font3 Font4
Spread the love
Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi ile hafızalarda yer bırakan akabinde birbirinden başarılı dizi ve filmlerde Başrol oynayan Aktris Wilma Elles 10. Uluslararası Film Festival için geldiği Malatya’da Emine Aydıncak Orman Anaokulu’nu ziyaret ederek iş kadını Emine Aydıncak ile hasret giderdi.
Yeşilyurt’ta Kanal D için çekilen ve Yönetmenliğini Haydar Işık’ın yaptığı Grift filminin çekimleri dolayısıyla geldiği Malatya’da çocukları Milat ve Melodi’nin eğitimi kaynaklı tanıştığı Emine Aydıncak için “Kendisi ile bu sayede çok özel bir bağ kurduk. Kendisi hayranlık duyulacak bir kadın” dedi.
Ünlü oyuncu Wilma Elles ve Başarılı iş kadını Emine Aydıncak Berkman Dulcan’ın sorularını içtenlikle cevap verirken röportajda oldukça duygusal anlarda yaşandı.
“STANDARTLARIN ÜZERİNDE ÇOK KALİTELİ İŞLER YAPIYOR”
Emine Aydıncak’ın oldukça özel bir insan olduğunu ifade eden Ünlü oyuncu Wilma Elles “Kendisi öncelikle çok iyi bir anne diyerek. Standartların üzerinde çok kaliteli işler yapıyor. Tamamen sözünün arkasında duruyor. Hiçbir menfaat beklemiyor. İşlerini severek yapıyor.” ifadelerinde kullandı.
“BÖYLE BİR ORMAN ANAOKULUNA RASTLAMADIM”
Dünyada birçok ülkeyi gezdiğini belirten Elles “Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Amerika’da, Kanada’da, Paris’te, Almanya’da, İtalya’da böyle büyüklükte bir Orman Anaokuluna rastlamadım. Standartların çok çok üzerinde bir okul, Şunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim bir gün bütün dünya Emine Hanımı tanıyacaktır. Çok genç bir kadın kendisi. Çocuklar çok mutlu en önemli olay bu zaten.” dedi.
“22 YILLIK EĞİTİM ALANINDA ORMAN OKULU HEP HAYALİMDİ”
Emine Aydıncak ise “22 yıldır bu sektörün içerisindeyim. Lise döneminde çocuk gelişimi ile başladım. Daha çok sosyal zekâsı olan bir çocuktum. Sosyalleşmeye önem veren, yaparak yaşayarak öğrenmekten yana olan bir gençlikten geldim. Liseden sonra yani 2001 de bu sektörün içine girdim ve çıkamadım. Bu sektöre girdiğimde hep kendimi geliştirmek ve üretmek istedim. Türk kadını hedefleri olan. Emeğini ortaya koyandır. Başarı birden olmuyor. Para ile de olmuyor. Emek vererek bugünlere geldik. 22 yıllık eğitim alanında Orman Okulu hep hayalimdi. Çocukların daha özgür alanlarda olması. Yaptıkları işleri masa başında değil de dışarda yaşayarak nasıl öğrenebiliriz. Doğa etkinlikleri, sahne sanatları başta olmak üzere vizyonumuzu sürekli yüksek tutarak çocuklar için ne yapılması gerekiyorsa onu yapmak içinde okulumuzu açtık.” şeklinde konuştu.
“MALATYA ÖNEMLİ İNSANLAR BARINDIRIYOR”
Wilma Elles “Malatya Kayısının verdiği güçle de gerçekten çok güzel, önemli insanlar barındırıyor. Hayri Işık’ta çok güzel bir insan. Gece gündüz çalıştık. Çok güzel günlerimiz geçti Malatya’da. Çocuklarım burada 1 ay eğitim gördüler. Hiçbir zorlama olmadan, baskı kurmadan, davet ederek şarkılarla davet edip çocuklara öz güven verdiler. Sağlıklı yemek yediler. Annannemin bizleri yetiştirme tarzına benzedi. Kalbi ve beyni ile hareket eden bireyler oldular. Başka okullar ya beyne ya kalbe dokunuyor. Burada her ikisine de dokundular.” dedi.
“BEN DEĞİL BİZ OLDUĞUMUZ ZAMAN BENİM”
Rehberlik alanında uzman bir isim olan Ayşe Sarızeybek yıl içerisinde dönem dönem okulumuza gelmekte diyen Aydıncak “Kurum içerisinde alanında başarılı isimlerin eğitim verdiğini bununla beraber Alman Okulu eğitimlerimiz var İskender Yıldırım çocukların yaparak, yaşayarak yaptıkları etkinlik üzerinden eğitimler veriyor. Yine Kids Education Academy var, çocukların akademik çalışmaları üzerine yoğunlaşıyor. Aslında bunların hepsi bir bütünsel, her şey tek parça ile olmuyor. Biz bu zincir halkasını birleştiriyoruz. Herkes uzman olduğu alanda destek çıktığı zaman aslında kısaca Ekiple olur bu işler. Ben değil biz olduğumuz zaman benim diyoruz. Ve bu ekip halkasını birleştirerek başarıya ulaşıyoruz.” diye konuştu.
“ÖĞRETMENLİK VE ANNELİK BİRLİKTE OLMALI”
Mesleki alanda ben Üniversitelere bakmadığını ifade eden Aydıncak “Gazi Üniversitesi veya bir başla üniversite önemli ama bizim sektörde en öneli konu yaptığınız işi seviyor olmak. Her meslek sahibi olan her üniversite mezunu olan değil de bu işi anne sıcaklığı ile yapmak önemli. Çünkü çocuğun ateş çıktığında onu anlayabilmeli etrafında ki çocuk koordinasyonunu sağlayabilmeli. Bizim sektör ortaokulda ki gibi veya lisede ki gibi değil. Çocuğa kendini ait hissedebilme o zaman zaten öğretmenlik ve annelik devreye girmiş oluyor. O yüzden annelik hissini ortaya koyan ekip arkadaşlarımla bu işi ortaya koyuyoruz.” dedi.
“GÜZEL BİR NESİL YETİŞTİRME ADINA ÇALIŞIYORUZ”
Aydıncak son olarak “Bizler burada inşallah dünyaya gülümseyen çocuklar, yeni enerjiler, yeni nesil, güzel bir nesil yetiştirme adına çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Google+ Comments


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa