• Futbolda İzin Günü…
  Futbolda İzin Günü…
 • Bal Ligi Start Verdi
  Bal Ligi Start Verdi
 • Taraftarlardan Başkan Güder’e Ziyaret
  Taraftarlardan Başkan Güder’e Ziyaret
 • Yeşilyurt Belediyespor’un Kick-Boks Milli Takım Oyuncusu Yakup Yiğit, Dünya Şampiyonasına Katılacak
  Yeşilyurt Belediyespor’un Kick-Boks Milli Takım Oyuncusu Yakup Yiğit, Dünya Şampiyonasına Katılacak
 • Yeşilyurt Belediyesi’nden Amatör Spor Kulüplerine Eşofman Desteği!
  Yeşilyurt Belediyesi’nden Amatör Spor Kulüplerine Eşofman Desteği!
 • Türklerle oynarsan ‘Osmanlı tokadını yersin’!
  Türklerle oynarsan ‘Osmanlı tokadını yersin’!
 • Milli Kaleci Karadağ’dan Söz Aldı
  Milli Kaleci Karadağ’dan Söz Aldı
 • Pedallar, Hareketli ve Dinamik Bir Hayat İçin Çevrildi
  Pedallar, Hareketli ve Dinamik Bir Hayat İçin Çevrildi
 • “Yeşilyurt Belediyespor’a Herkesin Sahip Çıkmasını İstiyoruz”
  “Yeşilyurt Belediyespor’a Herkesin Sahip Çıkmasını İstiyoruz”
 • Spor Müsabakalarında Görev Alan Özel Güvenlik Personeline Verilen Eğitim.
  Spor Müsabakalarında Görev Alan Özel Güvenlik Personeline Verilen Eğitim.
Malatya Haberim
Maskar” Basın Her Zaman Yanımızda Oldu”
Maskar” Basın Her Zaman Yanımızda Oldu”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten BİMYAD...

Büyükşehir Belediyesinden Engelliler Günü Etkinliği
Büyükşehir Belediyesinden Engelliler Günü Etkinliği

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve...

Malatya Park Bahçeler Daire Başkanlığından Budama Çalışmaları
Malatya Park Bahçeler Daire Başkanlığından Budama Çalışmaları

Malatya Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler...

Başkan Güder’İn 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
Başkan Güder’İn 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder,...

Devlet Eski Bakanı Tüzmen TV Çekimleri İçin Malatya’da
Devlet Eski Bakanı Tüzmen TV Çekimleri İçin Malatya’da

Ulusal bir televizyon kanalında yayınlanan,...

Gürkan’dan Engelliler Günü Mesajı
Gürkan’dan Engelliler Günü Mesajı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin...

Malatya’dan İhracat Rekoru
Malatya’dan İhracat Rekoru

Malatya’dan 2021 Kasım ayında geçen...

Oruç ile İlgili bilgiler
Oruç ile İlgili bilgiler

Kuymetli okurlarım bu yazımızda da...

İftira Ne Demektir
İftira Ne Demektir

İftira, suçsuz bir insanı hata...

Şirr Köşesi
Şirr Köşesi

KATRAN GECELER Hayır, gece olmasın...

Sahur ve Seher vaktinin önemi
Sahur ve Seher vaktinin önemi

Değerli okurlarım bu yazımızda birkaç...

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi

Kıymetli okurlarım,Leylei kadir,Kadir suresinde görüldüğü...

Bayram ve önemi
Bayram ve önemi

Değerli ve çok kıymetli okurlarım.Rabbim...

Zekat ve Fitre
Zekat ve Fitre

Değerli okuyucularım Zekât, Din-i Mübin-i...

EY KORONAViRÜS
EY KORONAViRÜS

Çinliler bu belayı sardı başımıza...

Şiir Köşesi
Şiir Köşesi

BEN BENDE DEĞİLİM Beni bende...

ÖLÜMÜ ÇOK HATIRLAYINIZ
ÖLÜMÜ ÇOK HATIRLAYINIZ

Değerli Okuyucularım ! Sizlere bu...

Malatya Haberim
Temassız Oyun Şenliği Millet parkında Gerçekleştirildi
Temassız Oyun Şenliği Millet parkında Gerçekleştirildi
Covid 19 salgını neticesinde pandemi ilan edilmiş, bu kapsamda yüz yüze eğitime ara verilmiş, hastalığın toplumu etkilememesi için çeşitli kısıtlamalar zorunlu olarak...
13 Kasım 2021 10:49
Font1 Font2 Font3 Font4
Spread the love

Covid 19 salgını neticesinde pandemi ilan edilmiş, bu kapsamda yüz yüze eğitime ara verilmiş, hastalığın toplumu etkilememesi için çeşitli kısıtlamalar zorunlu olarak getirilmişti.

Bu kısıtlamalar ve yüz yüze eğitime ara verilmesi dolayısıyla çocukların hastalıktan korunarak oyunlarına devam edebilmesi, sosyal ortamlarından kopmaması ve spor yapabilmeleri amacıyla, Büyükşehir Belediyesi, İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinasyonunda “Temassız Oyun Projesi” kapsamında Temassız Oyun Şenliği düzenlendi.

Millet Bahçesinde düzenlenen şenliğe Vali Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, daire amirleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Geçtiğimiz süreç içerisinde Covit-19 musibeti ile karşılaştı dünya ve biz. Bu pandemi bütün dünyayı etkilediği gibi ülkemizi de etkiledi. Öğrencilerimiz içeriye kapandı, okullarımız kapandı, işyerlerimiz kapandı, sokağa çıkma yasakları beraberinde getirildi. Tabi bu sıkıntılı süreç içerisinde öğrencilerimizin eğitim öğretim faaliyetlerini yürütmesi noktasında yine öğrencilerimizin spor etkinliklerini yaparak evde hep kalarak obezite olmalarının önüne geçmek anlamında İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi hem spora gidemeyecek öğrencilerimizin hem eğitim öğretimden mahrum olan öğrencilerimizin temas etmeden hem öğrenmelerini hem spor yapmalarını sağlayalım şeklindeki projeyle bize geldiğinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ortak olarak bu projenin yapılması ayrıca bizim semt konaklarımızda da bu projenin geniş bir şekilde uygulanması noktasında ki çalışmalar başlatıldı. Tabi bu çalışmalar hakikaten verimli oldu, faydalı oldu çocuklarımıza. Neticede çocuklarımız eğitim öğretimin yüz yüze açılmasından sonra da maske, mesafe, temizlik koşullarına dikkat etmek, özellikle okuldaki temas ve okuldaki oyunlardaki hareket noktasında dikkat etmeleri için bir eğitim sürecinden geçmiş oldular. Bu da öğrencilerimizin davranış boyutuyla örnek bir davranış sergilemesi ile pandeminin yaygınlaşmasının önüne geçer diye düşünüyorum. Bu projenin başta Malatya’mıza, evlatlarımıza, Milli Eğitimimize ve Belediyemizin Semt Konaklarında eğitim öğretim gören çocuklarımıza ve öğretmenlerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum daha güzel ve büyük projelerde buluşmak üzere hepinize hoşça kalın diyorum” dedi.

Temassız çocuk oyunları şenliğinin hayırlı olmasını diliyorum diyerek sözlerine başlayan Vali Aydın Baruş, “Projemiz Büyükşehir Belediye Başkanlığımız, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İnönü Üniversitesi Spor Bilimler Fakültemizle iş birliği halinde gerçekleştirildi. Çocuklarımızın eğitiminde büyük emek sarf eden Hülya Bingöl Hocamızı da tebrik ediyorum. Kendisi iyi bir sporcudur ve ilimizi de başarılı bir şekilde temsil etmektedir. Bu sporculuk yönünün yanında çocuklarımızın eğitimi konusunda da göstermiş olduğu hassasiyet büyük önem taşımaktadır. Çünkü Üniversiteler ve Kamu Kurumlarımız Belediyelerimiz ile birlikte işbirliği halinde çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunması konusu çok önemli bir konu. Bunu önemseyen tüm arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum.

 Yaklaşık iki yıla yakın bir süredir Covid-19 salgını ile toplum olarak mücadele ediyoruz. Bu sürecin en olumsuz etkilerinden birisi çocuklarımızın evlerine kapanması oldu. Uzun bir süre yüz yüze eğitime devam edemediler ve evlerinde vakit geçirmek zorunda kaldılar. Bu olumsuz etki neticesinde de çocuklarımız birbiriyle oyun oynamayı, arkadaşları ile bir araya gelmeyi maalesef unuttular.  Dolayısıyla çocuklarımızın bu pandemi sürecinde sosyalleşmeleri, eğitimlerinin olumlu etkilenmesi ve birbirlerine karşı olan ilişkileri yönünden pozitif kazanımlarının geriye gitmesi bizleri üzdü. Bu projede çocuklarımızın sosyalleşmeleri için büyük önem taşıyan ve eğitimlerine de katkıda bulunacak olan oyunların kendilerine anlatılmasını ve bu oyunlar sayesinde arkadaşlarıyla uzaktan da olsa bir araya gelebilmeleri temassız bir şekilde bir araya gelebilmelerinin sağlanması açısından önemli.

Biz pandemi sürecindeki mücadelemizde aşının her zaman çok önemli olduğunu ifade ediyoruz. Aşılama olmadan çocuklarımızın tekrar yüz yüze eğitime kesintisiz bir şekilde devam etmeleri, toplum olarak ekonomik sosyal faaliyetlerimize devam etmemiz mümkün görünmüyor” dedi. 

Aşı konusuna dikkat çeken Vali Aydın Baruş Malatya aşı durumu hakkında bilgiler vererek çocuklarımızın sağlığı için, aile fertlerimizin sağlığı için toplumumuzun sağlığı için lütfen aşılarımızı tam olarak yaptıralım ve tanıdıklarımızdan, arkadaşlarımızdan bu aşıları tam olarak yaptırmayanları uyaralım.

Temassız çocuk oyunları şenliğinde çocuklarımız bugün bizlere çok güzel oyunlar sergileyecekler ve onlar bu süreçte birbirleriyle bir araya gelmenin önemini ve oyun oynamanın eğitim sürecinde ne kadar önemli bir rolü olduğunu bizlere gösterecekler. Ben bir kez daha bu şenliği gerçekleştiren Büyükşehir Belediyemize, İnönü Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültemize ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum ve bu tür organizasyonların ilerdeki süreçte de devam etmesini umuyorum yine yükseköğretim sürecinde ve Orta Öğretim Sınavları sürecinde milletimize destek veren Büyükşehir belediyemize, Belediye Başkanımıza da bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Çocukların Temassız Oyunlar sergilemelerinin ardından öğrenciler ve protokol hep birlikte gökyüzüne balon bıraktılar.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa